Dzień Kobiet - Wróbelki

W poniedziałek odbył się dzień otwartych sal.
Dzieci dokonywały wyboru z jakiej aktywności chcą skorzystać. Na sześciu salach były zorganizowane zajęcia dla dzieci, które związane były z tematem rocznym, czyli dotyczyły zdrowia i sportu. Każda sala miła swój kolor, po wykonaniu każdego zadania należało pokolorować kwiatek na odpowiedni kolor.

We wtorek dzieci wykonały instrumenty muzyczne ze słoików i butelek oraz gniotki z wykorzystanie balonów. Następnie twory dzieci trafiły do kącika badawczego na korytarzu.

W środę odbył się spacer w okolicy przedszkola starszy-młodszy brat. Dzieci ze starszych grup zabrały na spacer dzieci młodsze. Dzięki tej formie spaceru przedszkolaki uczyły się odpowiedzialności.

W czwartek każda z grup przygotowała stację sportową, z których dzieci korzystały wymieniając się po określonym czasie.

W piątek wszystkie przedszkolaki dokonały indywidualnej refleksji tygodniowej. Stworzyły wspólnie plakat, na którym każdy narysował, to co zapamiętał z Tygodnia Daltonskiego. Następnie w hallu przedszkola powstała wystawa prac dzieci. Było to bardzo ciekawe przeżycie dla dzieci oraz utrwalenie 4 filarów Pedagogiki Planu Daltońskiego.