• 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
    Od wielu lat w styczniu przyłączamy się do najbardziej znanej formy działalności fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którą jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, nazwana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy Finał WOŚP ma określony temat – czyli cel medyczny, na który przeznaczone zostaną zebrane podczas Finału pieniądze oraz hasło, które promuje i wyjaśnia medyczny cel zbiórki. W tym roku poza przedszkolną zbiórką pieniędzy, 28.01 grupy Jeżyków i Wróbelków wystąpią na scenie WOŚP w Tarnowie Podgórnym. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszego występu!
  • Dziel się dobrem z Julkiem Bobrem!

W tym roku przedszkolaki wraz z rodzicami będą mogli wziąć udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Auchan „Dziel się dobrem z Julkiem Bobrem”, która ma na celu wsparcie żywieniowe dla potrzebujących oraz ograniczenie marnowania jedzenia w naszych domach. Bóbr Julek czeka w sklepach Auchan oraz na stronie www.zakupy.auchan.pl w stroju szefa kuchni i chce zainspirować Cię do podejmowania bardziej odpowiedzialnych decyzji zakupowych na co dzień, wykorzystywania produktów, które masz w domu i racjonalnego przechowywania zapasów tak, by jak najdłużej cieszyć się ich świeżością.
    Więcej informacji o akcji na stronie: https://www.auchan.pl/pl/dla-klienta/dziel-sie-dobrem-z-julkiem-bobrem?pk_campaign=Julek&pk_source=Polsat&pk_medium=artykul_sponsorowany
  • Operacja Kasztan dla Wiktorka
    W październiku 2023 r. nasze przedszkole wzięło udział w zbiórce kasztanów na rzecz Wiktorka z Poznania. Walka o życie Wiktora rozpoczęła się w 10.2021, kiedy zdiagnozowano u niego strasznego guza wątroby. Po wielu miesiącach w szpitalu, operacjach i wielu cyklach chemioterapii Wiktor dotrwał do grudnia 2022, kiedy to dzięki organizowanym zbiórkom zebrano ogromną sumę pieniędzy, która umożliwiła mu rozpoczęcie leczenia w Boston Children’s Hospital.  Niestety, mimo wykonanego przeszczepu wątroby pojawiły się zmiany na płucach. Niespodziewana progresja choroby! I kiedy rodzice tracili już wszelką nadzieję, po długim czekaniu, udało się polecieć do Bostonu! Lekarze z USA stworzyli dla Wiktora konkretny plan leczenia –uwzględniający celowaną chemioterapię i operacje obu płuc, umożliwiające usunięcie przerzutów i powrót do zdrowia. Leczenie w USA jest jednak bardzo drogie… Na miejscu w Bostonie, po diagnostyce Wiktora, dokonano modyfikacji pierwotnego planu leczenia. To spowodowało, że kwota, którą wcześniej dzięki zbiórkom zebrano, jest niewystarczająca… Nowotwór, zwłaszcza taki, jaki próbuje odebrać Wiktora, to nieprzewidywalna choroba. Zbiórka dla Wiktora to dla niego jedyna szansa. Szansa na to, żeby pokonać nowotwór, żeby Wiktorek mógł cieszyć się dzieciństwem i wrócić do domu… Żeby żył. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy okazali dobre serce i wspierają Wiktorka w jego zmaganiach. Przedszkole zakończyło akcję zbiórki kasztanów z wynikiem 521 kg!! Dziękujemy za ogromne zaangażowanie w akcję, piękne jest to, gdy dzieci zauważają potrzeby innych i dokładają cegiełkę, aby pomóc. Choć zbiórka kasztanów dobiegła końca, nadal możemy pomóc wspierając Wiktora poprzez stronę internetową: https://www.siepomaga.pl/wiktorek-ratajczak.
  • Paczka na Gwiazdkę

Paczka na Gwiazdkę organizowana jest dla dzieci z oddziałów onkologicznych.
    W ramach akcji spełniamy gwiazdkowe marzenia dzieci, organizujemy bezpłatne warsztaty, prowadzimy zbiórkę pieniężną na kontynuację warsztatów oraz wydanie książki terapeutyczno-edukacyjnej.

• Zbiórka dla przytuliska
    Przedszkole w dniach 23.10-10.11.2023 r. brało udział w zbiórce dla zwierząt przebywających w Przytulisku u Wandy w Przyborówku. Zbieraliśmy: suchą i mokrą karmę, koce, ręczniki. Dary zostały przekazane dla Przytuliska u Wandy w Przyborówku. Dziękujemy za chęć niesienia pomocy i otwarte serca!
  • Zbiórka dla uchodźców z Ukrainy
    W marcu 2023 przy współpracy z Fundacją Jacek z Szafy zorganizowaliśmy zbiórkę potrzebnych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. Bardzo dziękujemy za włączenie się w zbiórkę i okazane serce. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu zgromadziliśmy wszystkie potrzebne rzeczy. Zebrane dary zostały zawiezione do magazynu Fundacji Jacek z Szafy, skąd od razu mogły zostać przekazane potrzebującym.
  • Zakręcona akcja

Zbieramy plastikowe nakrętki dla Antosi

Antonina to dziewczynka, która przeszła operację kraniostenozy. Na oddziale neurochirurgii mama Antosi zaobserwowała trudności z oddychaniem. Mimo wołania o pomoc lekarze bagatelizowali prośby mamy Antosi, przez co doszło do zatrzymania akcji serca. Antonina ma zmiany niedokrwienno – niedotleniowe mózgu. Potrzebuje wielu rehabilitacji, aby mogą wrócić do sprawności.

Nakrętki można zostawiać w wyznaczonym miejscu w przedsionku przedszkola. Serdecznie dziękujemy w imieniu rodziców Antosi.

• Góra Grosza

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w przedszkolu odbywa się wielka zbiórka monet, pt.: Góra Grosza. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.