W październiku 2023 r. nasze przedszkole wzięło udział w zbiórce kasztanów na rzecz Wiktorka z Poznania.
Walka o życie Wiktora rozpoczęła się w 10.2021, kiedy zdiagnozowano u niego strasznego guza wątroby. Po wielu miesiącach w szpitalu, operacjach i wielu cyklach chemioterapii Wiktor dotrwał do grudnia 2022, kiedy to dzięki organizowanym zbiórkom zebrano ogromną sumę pieniędzy, która umożliwiła mu rozpoczęcie leczenia w Boston Children’s Hospital.  Niestety, mimo wykonanego przeszczepu wątroby pojawiły się zmiany na płucach. Niespodziewana progresja choroby! I kiedy rodzice tracili już wszelką nadzieję, po długim czekaniu, udało się polecieć do Bostonu! Lekarze z USA stworzyli dla Wiktora konkretny plan leczenia –uwzględniający celowaną chemioterapię i operacje obu płuc, umożliwiające usunięcie przerzutów i powrót do zdrowia.
Leczenie w USA jest jednak bardzo drogie… Na miejscu w Bostonie, po diagnostyce Wiktora, dokonano modyfikacji pierwotnego planu leczenia. To spowodowało, że kwota, którą wcześniej dzięki zbiórkom zebrano, jest niewystarczająca… Nowotwór, zwłaszcza taki, jaki próbuje odebrać Wiktora, to nieprzewidywalna choroba.
Zbiórka dla Wiktora to dla niego jedyna szansa. Szansa na to, żeby pokonać nowotwór, żeby Wiktorek mógł cieszyć się dzieciństwem i wrócić do domu… Żeby żył. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy okazali dobre serce i wspierają Wiktorka w jego zmaganiach.
Przedszkole zakończyło akcję zbiórki kasztanów z wynikiem 521 kg!! Dziękujemy za ogromne zaangażowanie w akcję, piękne jest to, gdy dzieci zauważają potrzeby innych i dokładają cegiełkę, aby pomóc.
Choć zbiórka kasztanów dobiegła końca, nadal możemy pomóc wspierając Wiktora poprzez stronę internetową: https://www.siepomaga.pl/wiktorek-ratajczak.