Nasze przedszkole zostało wyposażone w pomoce sensoryczne SensoLyke, a nauczycielki uczestniczące  w warsztatach zdobyły wiedzę na temat tej metody.

Metoda SensoLyke łączy trzy obszary (integrację sensoryczną, zdrowie psychiczne, uzależnienia behawioralne) i daje narzędzia do wieloobszarowego rozwoju ciała i umysłu. Dzięki pracy metodą SensoLyke neutralizuje się skutki przestymulowania wynikające z dostępu do urządzeń elektronicznych i natłoku bodźców, rozładowuje się w zdrowy sposób napięcie, stres, agresję i frustrację u dzieci, prowadzi się profilaktykę uzależnień behawioralnych. Dzieci dzięki tej metodzie uczą się pracy z emocjami. Metoda SensoLyke daje dzieciom wsparcie w zrównoważonym rozwoju – psychicznym, fizycznym i emocjonalnym.